goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

قیمت ال سی دی شکسته تلویزیون؛ تعمیر و تعویض ال سی دی شکسته

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون
4.5/5 - (2 امتیاز)

قبل از خواندن مقاله تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون در نظر داشته باشید که پنل شکسته هیچ تلویزیونی نه تعمیر میشود و نه امکان تعويض آن وجود دارد زیرا پنل تلویزیون‌ها به دلیل تحریم های علیه ایران در کل بازار ایران موجود نیست.

برای تعمیر تلویزیون شکسته خود می‌توانید با ما در تماس باشید.

برای تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون ابتدا باید به شکل دقیق آن را مورد بررسی قرار داد. به‌هرحال شکسته شدن هر وسیله‌ای ناراحتی و نگرانی زیادی را به همراه می‌آورد. خصوصاً اگر تلویزیون آسیب‌دیده باشد. وسیله‌ای که بخش قابل‌توجهی از سرگرمی روزانه ما را می‌تواند تأمین کند. در این شرایط چاره‌ای جز تعمیر تلویزیون وجود ندارد. ممکن است برای تلویزیون‌های ال سی دی مشکلات مختلفی به وجود بیاید. یکی از مشکلات عمده این نوع از تلویزیون‌ها، شکسته شدن پنل است. با ما همراه باشید تا با مباحث مختلف این مشکل آشنا شوید.

ایا ال سی دی تلویزیون قابل تعویض است؟

برای برخی از تلویزیون ها امکان تعویض ال سی دی تلویزیون  وجود دارد. برای اطلاع دقیق با شماره تماس 09157004144 تماس بگیرید. از طریق این شماره می‌توانید هزینه تعویض و هزینه تعمیر و جایگزینی ال سی دی شکسته را دریافت کنید.

قیمت تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون

امکان تعمیر ال سی دی تلویزیون
وجود ندارد اما قیمت تعویض ال سی دی شکسته تقریبا می‌تواند برابر با نصف قیمت تلویزیون باشد.

آیا ال سی دی شکسته تلویزیون قابل تعمیر است؟

اگر به طور کامل صفحه نمایشگر تلویزیون شکسته باشد متأسفانه امکان تعمیر آن وجود ندارد. در این شرایط تعویض پنل ال‌سی‌دی می‌تواند تنها راه موجود برای درست شدن تلویزیون است. معمولاً افراد با شنیدن قیمت تعویض پنل از انجام آن منصرف می‌شوند. زیرا تعویض پنل تلویزیون ال سی دی گران‌تر از تعمیر آن است.

طبق برآوردهای مختلف از قیمت تعویض ال‌سی‌دی شکسته می‌توان تخمین زد که قیمت آن معادل 70 الی 80 درصد قیمت خرید خود تلویزیون است. از همین رو معمولاً ترجیح افراد بر این است که تلویزیون جدیدی را خریداری کنند. اما یکی از نشانه‌های ایجاد شده در صفحه نمایشگر حکایت از این دارد که تلویزیون شما قابل تعمیر است. در ادامه به ذکر این نشانه می‌پردازیم.

علت خط عمودی ایجاد شده بر روی پنل تلویزیون ال سی دی

ممکن است خطی عمودی بر روی صفحه تلویزیون شما به وجود آمده باشد. این نشانه می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی بک لایت ایجاد شود. بک لایت قطعه‌ای در پشت پنل تلویزیون است که نور موردنیاز برای دیدن تصویر را فراهم می‌کند. خوشبختانه امکان تعمیر بک لایت تلویزیون‌های ال‌سی‌دی وجود دارد.

 از همین رو کافی است تا لامپ‌های فلورسنت بک لایت تعمیر شود. البته برخی مواقع بک لایت هم نیاز به تعویض دارد. بااین‌وجود، تعویض بک لایت هزینه کمتری نسبت به تعویض پنل تلویزیون دارد. وظیفه بررسی خطوط ایجاد شده در تصویر را حتماً به تعمیرکار تلویزیون بسپارید.

 ممکن است حدس بزنید که تصویر تلویزیون به طور کامل شکسته و نیاز به تعویض وجود دارد. در این شرایط ممکن است حدس شما نادرست باشد و با تعمیر بک لایت می‌توانستید از تلویزیون خود استفاده کنید. از همین رو بهتر است از مجموعه‌های معتبر تعمیر تلویزیون کمک بگیرید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پنل تلویزیون های ال جی و سامسونگ میتوانید به صفحات تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ مراجعه کنید.

علل شکستگی پنل تلویزیون
عکس ال سی دی شکسته تلویزیون

علت شکستگی پنل ال سی دی تلویزیون

عمدتاً دو عامل باعث می‌شود که پنل تلویزیون آسیب ببیند. تنها با رعایت آن‌ها می‌توانید از شکستگی پنل تلویزیون خود اجتناب کنید. اولین نکته بسیار مهم این است که به‌هیچ‌عنوان نگذارید تا ضربه‌ای به تلویزیون وارد شود. برخی از عوامل در اثر سهل‌انگاری انسان‌ها باعث می‌شود تا خیلی راحت تلویزیون از جایگاه خود سقوط کند.

به طور مثال اگر ال‌سی‌دی را بر دیوار منزل خود نصب کردید، از پیچ‌ومهره‌ها مطمئن شوید که به‌خوبی بسته شده‌اند. همچنین بهتر است کودکان در نزدیکی تلویزیون ندوند. زیرا ممکن است به تلویزیون برخورد کنند. معمولاً تلویزیون‌های ال‌سی‌دی یا ال ای دی ضخامت کمی نسبت به همتایان پیش از خود دارند. در نتیجه هر ضربه‌ای می‌تواند منجر به شکسته شدن آن‌ها بشود.

نکته حائز اهمیت دیگر، نحوه تمیزکردن ال سی دی است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مایع تمیزکننده را به طور مستقیم بر روی تصویر ال‌سی‌دی می‌پاشید، از شما خواهش می‌کنیم که دیگر این کار را تکرار نکنید. با این کار ممکن است مایعات به داخل قطعات تلویزیون نفوذ کند. در نتیجه پنل تلویزیون آسیب می‌بیند. روش استاندارد تمیزکردن پنل تلویزیون ال‌سی‌دی به شرح زیر است.

  1. ابتدا یک دستمال خشک و تمیز تهیه کنید. این دستمال بهتر است پرز ندهد.
  2. دستمال را آغشته به مواد شوینده کنید.
  3. در نهایت دستمال را بر روی تلویزیون خود به‌آرامی بکشید.

شایان‌ذکر است که ریختن هرگونه مایع مثل آب نیز می‌تواند به پنل تلویزیون آسیب بزند. از همین رو بهتر است آب، آب‌میوه، چایی و دیگر نوشیدنی‌ها را در نزدیکی تلویزیون نگذارید. تنها با انجام چنین موارد ساده‌ای به‌راحتی می‌توانید از تماشای تلویزیون لذت ببرید و هزینه‌ای بابت تعمیر نپردازید.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون در گلدسرویس
عکس ال سی دی شکسته تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون پنل شکسته

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم، هزینه بالای تعویض پنل افراد را مجاب می‌کند تا تلویزیون جدیدی را خریداری کنند. هزینه تعویض پنل تلویزیون ال سی دی شکسته بر اساس مدل و اندازه تلویزیون متغیر است. از همین رو پس از تماس با مراکز معتبر و گفتن مدل تلویزیون خود می‌توانید از قیمت دقیق مطلع شوید.
در ارتباط با تعمیر تلویزیون نیز باید گفت که مدل و اندازه تلویزیون در تعمیر پنل و استفاده از بک لایت نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ زیرا در ساختار استاندارد صفحه نمایش تلویزیون، شاسی اصلی تلویزیون، بک لایت و صفحات داخلی پنل در قالب یک پکیج ساخته و ارائه می‌شود. بدیهی است که این مجموعه (صفحه تلویزیون) بزرگترین و گرانقیمت‌ترین قطعه یک تلویزیون محسوب می‌شود و معمولا حدود 60 تا 80 درصد ارزش یک تلویزیون را شامل می‌شود. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه‌های صفحه نمایشگر ال سی دی می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. پس از بررسی تعمیرکاران ما از تلویزیون شما در منزل، می‌توان وضعیت تعمیر یا تعویض پنل را مشخص کرد.


در اکثر مواقع تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون امکان‌پذیر نیست. در این شرایط معمولاً با تعویض ال سی دی شکسته می‌توان دوباره از تماشای تلویزیون لذت برد. معمولاً به دلیل هزینه بالای تعویض، افراد خریدن یک تلویزیون جدید را انتخاب می‌کنند. اگرچه ایجاد خطوط عمودی بر روی صفحه نمایشگر می‌تواند ناشی از صدمه به بک لایت باشد که تعمیر بک لایت نیز در مجموعه گلدسرویس امکان‌پذیر است. هرگونه ضربه یا تمیزکردن نادرست تلویزیون می‌تواند به پنل آسیب بزند. به‌منظور تعیین قیمت دقیق تعویض یا تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون، نیاز است تا مدل و اندازه تلویزیون مشخص شود. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

 

در صورت شکستن صفحه تلویزیون تنها راه تعویض صفحه تلویزیون است که برای این امر باید با نمایندگی های مختلف تماس بگیرید و امیدوار باشید که به دلیل تحریم های علیه ایران، پنل ال سی دی شما موجود باشد

اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابراهیم

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون 43 اینچ دوو مدل 5350 چه میزان است

mehraban

متاسفانه در حال حاضر پنل تلویزیون شما موجود نیست دوست عزیز.

حسینی

با سلام گوشه بالای تلویزیون۶۵جی پلاس با برخورد یک شکلات کوچک ضرب دید،و خطوط عمودی روی صفحه ایجاد شد.مشکل چیست و هزینه تعمیر یا تعویض را لطفا بفرمایید

حامد

قیمت تعویض صفحه نمایش اینچ x vision ۳۲ چقدره؟