goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی

1/5 - (1 امتیاز)

قبل از خواندن مقاله تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی در نظر داشته باشید که پنل شکسته هیچ تلویزیونی نه تعمیر میشود و نه امکان تعويض آن وجود دارد زیرا پنل تلویزیون‌ها به دلیل تحریم های علیه ایران در کل بازار ایران موجود نیست.

برای تعمیرات تلویزیون خود می‌توانید با ما در تماس باشید.

مسلماً تعمیر پنل تلویزیون ال جی برای بسیاری از شما می‌تواند دغدغه بسیار مهمی باشد. زیرا این بخش از تلویزیون را می‌توان بااهمیت‌ترین قسمت آن قلمداد کرد. فیلم، برنامه‌های ورزشی، برنامه‌های سرگرمی و … برای ما تنها از قسمت پنل تلویزیون یا همان صفحه نمایشگر قابل رویت است. از همین رو خرابی این قطعه می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. البته نمی‌خواهیم شما را نگران کنیم. در اکثر موارد امکان تعمیر پنل وجود دارد. در نتیجه می‌توانید دوباره از تماشای برنامه موردعلاقه تان لذت ببرید. اما در مواقعی نیز شکستن پنل تلویزیون قابلیت تعمیر ندارد. با ما در این مقاله از گلدسرویس همراه باشید تا بیشتر با شرایط مختلف پنل‌های تلویزیون آشنا شوید.

 اصلی ترین و گران ترین قطعه تلویزیون های LED و LCD، پنل یا همان صفحه نمایش است. 

نشانه های خرابی پنل و شکستن صفحه تلویزیون ال جی

ابتدا به مواردی می‌پردازیم که امکان تعمیر تلویزیون ال جی وجود دارد. پس از آن به سراغ نکاتی می‌رویم که تنها تعویض پنل می‌تواند امکان تماشای دوباره تلویزیون را فراهم آورد. معمولاً پنل تلویزیون به دلایل مختلفی دچار خرابی می‌شود. این دلایل به شرح زیر است:

  • تقسیم شدن تصویر تلویزیون ال جی به دو قسمت

در مواقعی ممکن است تصویری از شبکه‌های تلویزیونی را در صفحه نمایشگر خود به دو قسمت جداگانه مشاهده کنید. حتی ممکن است دو شبکه تلویزیونی هرکدام در نیمی از صفحه نمایشگر نشان داده شود. در این شرایط می‌توان حدس زد که دو حالت موجب بروز این مشکل شده است.

ابتدا می‌توان خراب‌شدن خود پنل را دلیلی بر دونیمه شدن تصویر دانست. مورد دیگر می‌توان خراب‌شدن برد تیکان را حدس زد. برد تیکان وظیفه پردازش تصویر را دارد. از همین رو بروز هرگونه مشکل در این قطعه حتماً آسیبی را به تصویر تلویزیون می‌زند. خوشبختانه تقسیم شدن تصویر به دونیمه مساوی از مشکلاتی است که امکان تعمیر پنل تلویزیون در آن وجود دارد.

  • ایجاد خط عمودی بر روی پنل تلویزیون ال جی

ایجاد خط عمودی بر روی تلویزیون نیز از دیگر مشکلاتی است که دو علت می‌تواند آن را به وجود بیاورد. اگر خط عمودی ایجاد شده تا انتهای صفحه نمایشگر امتداد داشت، می‌توان گفت که برد تیکان آسیب‌دیده است. این مشکل را می‌توان تعمیر کرد. در مواقعی نیز دیده شده که خط عمودی فقط تا وسط پنل تلویزیون به وجود آمده است. در این شرایط خرابی پنل را می‌توان دلیلی بر ایجاد این مشکل دانست. متأسفانه امتداد خط عمودی تا وسط تصویر فقط با تعویض پنل درست می‌شود.

  • وجود نداشتن تصویر تلویزیون ال جی با وجود شنیدن صدای آن

تلویزیون را روشن می‌کنید و فقط امکان شنیدن صدای بازیگران را دارید؟ در این مواقع باید بگوییم قطعه‌ای به نام بک لایت آسیب‌دیده است. از آن جایی که بک لایت، نور موردنیاز پنل را تأمین می‌کند در نتیجه خراب‌شدن آن مصادف است با بروز مشکلی در تصویر تلویزیون. بک لایت از جمله قطعاتی است که در بسیاری از مواقع امکان تعمیر آن وجود دارد. البته برخی مواقع نیز فقط باید بک لایت را تعویض کرد. بااین‌وجود در ادامه متوجه می‌شوید که حتی تعویض بک لایت بسیار بهتر از تعویض پنل تلویزیون است.

  • قطع و وصل شدن پی‌درپی پنل تلویزیون ال جی

این مشکل می‌تواند در اثر دو عامل به وجود بیاید. اولین احتمال، خرابی کابل‌های تلویزیون است. به طور مثال کابل HDMI می‌تواند منجر به قطع و وصل شدن‌های ناگهانی تصویر شود. اگر کابل‌ها هیچ مشکلی نداشت می‌توان احتمال را بر آسیب‌دیدگی بک لایت گذاشت. مورد اول، یعنی خراب‌شدن کابل‌ها را می‌توان با خرید کابل‌های نو برطرف کرد. خراب‌شدن بک لایت‌ها را نیز می‌توان تعمیر کرد؛ بنابراین در ایجاد چنین مشکلی اصلاً نگران نشوید.

  • ایجاد رنگ در پنل تلویزیون ال جی

ایجاد رنگ معمولاً در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی به وجود می‌آید. متأسفانه ایجاد چنین مشکلی نشان می‌دهد که امکان تعمیر تلویزیون وجود ندارد. در این شرایط باید پنل تلویزیون تعویض شود. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، تعویض قطعات تلویزیون بسیار بهتر از تعویض پنل است. زیرا تعویض پنل گران است و هزینه زیادی را باید پرداخت کنید. از همین رو معمولاً افراد ترجیح می‌دهند تلویزیون جدیدی را خریداری کنند.

  • سوختن پیکسل‌های پنل تلویزیون ال جی

سوختن پیکسل‌های پنل تلویزیون ال جی با ایجاد هاله‌هایی سفیدرنگ و روشن بر روی تصویر تلویزیون نمایان می‌شود. در این شرایط نیز امکان تعمیر تلویزیون وجود ندارد. در نتیجه باید پنل را تعویض کرد تا بتوان به تماشای تلویزیون پرداخت.

  • تیره شدن پنل تلویزیون ال جی

دو دلیل باعث می‌شود که تصور تلویزیون ال جی تاریک شود. اول این که ممکن است ضربه‌ای را به آن وارد کرده باشید. در این شرایط حتماً باید پنل تلویزیون تعویض شود یا یک تلویزیون جدید را خریداری کنید. در وهله دوم ممکن است خراب‌شدن بک لایت سبب ایجاد چنین مشکلی شود. آسیب‌دیدگی بک لایت قابلیت تعمیر دارد.

علت خراب‌شدن پنل تلویزیون ال جی

همان‌طور که در نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون مشاهده کردید، در برخی از نشانه‌ها دلیل اصلی خرابی را آسیب به خود پنل نوشته‌ایم. در واقع سه دلیل عمده باعث می‌شود که مستقیماً خود صفحه نمایشگر خراب شود. یکی از این دلایل واردشدن ضربه به پنل تلویزیون ال جی است. ممکن است در اثر شرایط مختلف، آسیبی به تلویزیون شما وارد شده و پنل دچار شکستگی شود.

رطوبت از دیگر عوامل صدمه زننده به پنل تلویزیون محسوب می‌شود. متأسفانه برخی از افراد با تمیزکردن غیراصولی تلویزیون به صفحه نمایشگر آن آسیب وارد می‌کنند. غیراصولی تمیزکردن تلویزیون به این معناست که مستقیماً پنل تلویزیون را آغشته به مواد شوینده کنید.

از همین رو به‌منظور جلوگیری از خراب‌شدن پنل تلویزیون لازم است ابتدا مواد شوینده را به یک دستمال خشک بپاشید. سپس دستمال آغشته به مواد شوینده رو بر روی تلویزیون بکشید. خرابی کابل HDMI نیز از دیگر نکاتی است که می‌تواند به طور مستقیم پنل را درگیر خود کند.

تعمیر پنل شکسته ال جی

هزینه تعمیر پنل تلویزیون ال جی

همان‌طور که مشاهده کردید، موارد متعددی نشان از خرابی پنل تلویزیون می‌شود. هرکدام از آن‌ها نیز حکایت از این دارد که یا پنل به شکل مستقیم دچار مشکل شده است و یا قطعه‌ای از تلویزیون صدمه‌دیده است؛ بنابراین در وهله اول بسیار مهم است که دلیل خرابی پنل کشف شود.

خراب‌شدن برخی از قطعات یا خود پنل را می‌شود تعمیر کرد. اما برخی اوقات شرایط به‌گونه‌ای پیش می‌رود که تعویض پنل تنها راه‌حل موجود برای درست شدن تلویزیون است. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز ذکر کردیم متأسفانه اکثر افراد بعد از شنیدن هزینه‌های تعویض پنل تصمیم می‌گیرند تا تلویزیون جدیدی را خریداری کنند. زیرا تعویض پنل به‌مراتب گران‌تر از تعمیر آن است.

در مجموع برای مطلع شدن از قیمت دقیق می‌توانید با ما تماس بگیرید. نشانه‌های به وجود آمده در تلویزیون را به ما می‌گویید. ما نیز با استفاده از تعمیرکاران ماهر خود علت خرابی پنل را به اطلاع شما می‌رسانیم. در نهایت پس از شنیدن قیمت تخمینی و موافقت شما، تعمیرکاران مجموعه خود را روانه منزل شما می‌کنیم. پس از اتمام تعمیر، به‌راحتی می‌توانید بنشینید و از دیدن برنامه‌های موردعلاقه خود لذت ببرید.

برای تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی به کجا مراجعه کنیم؟

خرابی پنل از رایج ترین مشکلاتی است که منجر به بروز ایراداتی در صفحه نمایش تلویزیون می گردد؛ یکی از این ایرادات شکستگی پنل است!  در نظر داشته باشید که تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی کار هر تعمیرکاری نیست. از این رو به هیچ عنوان نباید کار تعمیر پنل تلویزیون ال جی خود را به مراکز غیرمعتبر و غیرتخصصی بسپارید.این نکته را هم در نظر بگیرید که در بعضی از موارد، پنل شکسته تلویزیون ال جی قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.  تعویز کردن پنل شکسته تلویزیون ال جی می‌تواند هزینه‌های تعویض تلویزیون را کاهش دهد و از خرید یک تلویزیون جدید جلوگیری کند. با مشاوره تلفنی رایگان با شماره 09157004144، تعمیرکاران گلدسرویس بهترین روش برای تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال جی را به شما پیشنهاد می دهند.

همینطور در صورتی که در شهر مشهد ساکن هستید می‌توانید با شماره نمایندگی تلویزیون ال جی در مشهد تماس بگیرید.

عیب‌یابی، تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی در مرکز خدمات تلویزیون گلدسرویس

پنل تلویزیون از سینی فلزی، بیس اصلی، لامپهای بک لایت، صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) تشکیل شده است. در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.) اما متاسفانه اگر در اثر ضربه و خراش یا ساییدگی در پنل تلویزیون مشکلاتی به وجود آید، قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعویض پنل تلویزیون است.
خرابی پنل تلویزیون به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین اقدام جهت رفع آن، مشاوره با کارشناسان و تعمیرکاران ماهر و باتجربه است. در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد که نه تنها اشکال پیش آمده در دستگاه رفع نشود، بلکه با وجود صرف هزینه بسیار، در نهایت، شاهد بروز اشکالاتی دوچندان در تلویزیون باشیم. تجربه تعمیرکار، طی صحیح فرآیند عیب یابی و استفاده از تجهیزات تخصصی این کار، در نتیجه نهایی تعمیر پنل تلویزیون  بسیار موثر خواهد بود.


در تعمیر پنل تلویزیون ال جی مهم‌ترین نکته، یافتن علت خرابی آن است. نشانه‌های مختلف خرابی پنل بیانگر آسیب به قطعات مختلف است. به طور مثال دونیمه شدن تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند در اثر خرابی برد تیکان به وجود آمده باشد. به‌طورکلی آسیب به پنل یا ریختن مایعات مختلف روی صفحه نمایشگر به شکل مستقیم به پنل تلویزیون آسیب می‌زند. تعیین قیمت پنل تلویزیون نیز پس از بررسی‌های دقیق آن انجام می‌شود.

خیر، امکان تعمیر پنل تلویزیون وجود ندارد.

خیر، به دلیل تحریم ها امکان تعویض پنل شکسته هیچ تلویزیونی وجود ندارد

خیر، به دلیل تحریم پنل های تلویزیون در بازار موجود نیست و پنل شکسته قابل تعمیر نیست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا آزاده

سلام منم پنل تلویزیون ال جی خونمون شکسته، حتما باهاتون برای تعمیر تلویزیون ارتباط میگیرم