goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

نکات تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ به همراه صفحه تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

قبل از خواندن مقاله تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ در نظر داشته باشید که پنل شکسته هیچ تلویزیونی نه تعمیر میشود و نه امکان تعويض آن وجود دارد زیرا پنل تلویزیون‌ها به دلیل تحریم های علیه ایران در کل بازار ایران موجود نیست. برای اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات تلویزیون سامسونگ میتوانید با ما در تماس باشید.

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ از مواردی است که بسیاری از افراد آن را در اینترنت جستجو می‌کنند. زیرا موارد متعددی می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی این بخش از تلویزیون شود. متأسفانه جایی که پنل تلویزیون قرار دارد آن را بیشتر در معرض آسیب‌های مختلف قرار می‌دهد. این قطعه می‌تواند در اثر برخورد فیزیکی، ریختن آب بر روی آن و … به‌سرعت دچار مشکل شود. در ادامه این مقاله از گلدسرویس، به نکات مختلفی که باید در مورد تعمیر پنل تلویزیون ساسونگ بدانید، اشاره می‌کنیم.

در صورتی که امکان حمل تلویزیون و مراجعه به تعمیرگاه را نداشته باشید، می توانید از سرویس تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ در محل استفاده کنید. گلدسرویس، پس از مشاوره رایگان، کارشناسان خود را به محل شما اعزام کرده و اشکالات دشتگاه را بررسی می کنند. 

 پنل تلویزیون سامسونگ چیست و کجا قرار دارد؟

صفحه نمایشگر های LCD و LED از چندین صفحه نازک تشکل شده اند که کریستال مایع سیاه رنگی در بین آنها قرار گرفته است. پنل، سطح بیرونی را با یک غشای نازک پوشانده است تا از خرد شدن و آسیب دیدن نمایشگر محفاظت کند. این لایه نازک بسیار آسیب پذیر است.

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و دلایل خرابی آن

هرکدام از فناوری‌های مختلف در تلویزیون های امروزی، یعنی پلاسما، ال سی دی و ال ای دی مزایا و معایب خاص خود را دارند. هنگام خراب‌شدن پنل هرکدام از موارد ذکر شده تقریباً نشانه‌های مشابهی در آن‌ها به وجود می‌آید. همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم، خراب‌شدن پنل تلویزیون مساوی با اشکالات متعددی در تصویر تلویزیون است؛ بنابراین بهتر است با نشانه‌های خرابی تلویزیون پنل تلویزیون سامسونگ آشنا شوید.

 • تلویزیون سامسونگ پس از چند دقیقه روشن شدن، خاموش می‌شود

وجود چنین مشکلی در تلویزیون‌ بیانگر این نکته است که قطعه‌ای به نام بک لایت دچار مشکل شده است. بک لایت منبع نور لازم در پشت تصویر تلویزیون است. این قطعه وظیفه دارد تا نور موردنیاز صفحه نمایشگر را تأمین کند. بدون وجود بک لایت امکان دیدن تصاویر تلویزیون به شکل درست وجود ندارد.

 • تلویزیون سامسونگ صدا دارد اما تصویر ندارد

این مورد نیز به خرابی در بک لایت برمی‌گردد. به‌طورکلی بک لایت قطعه‌ای بسیار مهم در تلویزیون‌ها تلقی می‌شود. متأسفانه پتانسیل این قطعه برای خراب‌شدن بسیار بالاست. از همین رو اگر خراب شود می‌تواند آسیب‌های زیادی را به همراه داشته باشد. نشانه دیگری نیز بیانگر خرابی بک لایت است که در ادامه به وجود آن اشاره می‌کنیم.

 • در تصویر تلویزیون یک هاله سیاه وجود دارد

وجود هاله سیاه در تلویزیون‌های پلاسما نشان می‌دهد که به بک لایت آسیب وارد شده است. سوختگی پیکسل‌های پنل نیز دلیلی بر ایجاد این مشکل است. نکته خوش‌بینانه درباره خرابی بک لایت این است که امکان تعمیر آن وجود دارد. در واقع پس از رفع مشکلات آن یا تعویض قطعه می‌توانید همانند گذشته از تلویزیون استفاده کنید.

 • تلویزیون سامسونگ پس از روشن شدن بلافاصله خاموش می‌شود

این مشکل نشان می‌دهد که اصلی‌ترین قطعه تلویزیون آسیب‌دیده است. مین برد به‌نوعی مهم‌ترین قطعه تلویزیون محسوب می‌شود. زیرا وظیفه هماهنگ کردن فرایند کاری قطعات دیگر را برعهده دارد. خرابی مین برد نیز می‌تواند مشکلات متعددی را به وجود بیاورد. شایان‌ذکر است که خاموش شدن ناگهانی می‌تواند ناشی از صدمه دیدن آی سی های تلویزیون نیز باشد.

 • صفحه نمایشگر تلویزیون شکسته است

اگر پنل تلویزیون شکسته باشد متأسفانه امکان تعمیر وجود ندارد. عدم امکان تعمیر شکستگی پنل تنها منحصر به یک نوع خاص از تلویزیون ها نیست. تلویزیون‌های ال ای دی ، ال سی دی و پلاسما شرایط یکسانی دارند. از همین رو باید خیلی دقت شود که پنل تلویزیون به‌هیچ‌عنوان نشکند. اگرچه امکان تعویض پنل در این شرایط وجود دارد اما شما نیز همانند بسیاری از مردم اگر سری به قیمت تعویض پنل بزنید قطعاً چنین تصمیمی نخواهید گرفتٍ! معمولاً به دلیل قیمت بالای تعویض پنل، افراد ترجیح می‌دهند تا تلویزیون جدیدی بخرند. جزئیات بیشتر در مورد تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون را می توانید در مقاله مربوط به آن مطالعه کنید.

 • بخشی از تصویر تلویزیون  سامسونگ سیاه شده است

در صورت مشاهده این مشکل در تلویزیون بدانید که به‌احتمال زیاد برد تیکان خراب شده است. ایجاد خطوط عمودی و تغییر رنگ نیز از دیگر مشکلاتی است که می‌تواند در پلاسماهای سامسونگ ایجاد شود. به‌طورکلی تلویزیون‌های پلاسما طول عمر کمتری نسبت به تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی دارند. در نتیجه باید موارد مختلف را به‌خوبی رعایت کنید تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

انواع پنل تلویزیون سامسونگ

انواع پنل تلویزیون سامسونگ

تمامی پنل های استفاده شده در تلویزیون های امروزی سامسونگ، از نوع تخت یا Flat است. در این قسمت برای آشنایی بیشتر، انواع پنل های تلویزیون سامسونگ را بررسی میکنیم و برای هر کدام توضیحی مخحتصر ارائه می دهیم:

 1. پنل تلویزیون LCD: این نوع پنل ها از تجمع کریستال های مایع در پشت نمایشگر تشکیل شده اند و به جای انتشار نور، از قاعده مسدود کردن نور پیروی می کنند که به آن ها اجازه می دهد انرژی بسیار کمتری در قیاس با نمایشگر های CRT و پلاسما استفاده کنند.
 2. پنل تلویزیون Plasma: در این پنل ها هرکدام از پیکسل های نمایشگر با مقدار کمی از پلاسما (که نوعی گاز فشرده باشد) روشن می شوند. این پنل ها معمولا بین دو صحفه شیشه ای نازک قرار گرفته اند. توجه داشته باشید که پنل و نمایشگر های تلویزیون پلاسما ، غالبا کیفیت تصویر بهتری را در قیاس با LCD ها (بخصوص در تاریکی یک اتاق) ارائه می دهند.
 3. پنل تلویزیون LED: پنل های LED در ساختار، کاملا مشابه با LCD ها هستند و تنها یک تفاوت در آن ها باعث تمایز از یکدیگر شده است. در حقیقت تنها فرق بین یک پنل تلویزیون LED و LCD، در استفاده از دیودهای ساطع کننده نور (LED) بجای لامپ های فلورسنت (LCD) می باشد.
 4. پنل تلویزیون OLED:  این پنل ها که نسبت به انواع دیگر  گران تر هستند، از ویژگی های ارگانیک گسیل دهنده های نور استفاده می کنند و ساختاری متفاوت با LED ها دارند. پنل های تلویزیون OLED نیازی به بک لایت و نور پس زمینه ندارند. درست به همین علت است که طراحی آن ها بسیار ظریف و نازک تر می باشد و انرژی بسیار کمتری در قیاس با دیگر پنل ها مصرف می کنند.

راه های جلوگیری از آسیب به پنل تلویزیون سامسونگ

از آنجا که پنل های تلویزیون بسیار شکننده هستند و به راحتی آسیب می‌بینند، در ادامه برخی از عواملی که در آسیب های فیزیکی پنل نقش دارند را بررسی می کنیم تا شما بتوانبد تا حد ممکن از آن جلوگیری کنید:
 • فشار بیش از حد انگشتان روی نمایشگر برای حرکت دادن اسلایدها و …
 • استفاده بیش از حد از اسپری های تمیز کننده که باعث نفوذ در لایه های نمایشگر شده است.
 • خم کردن پنل ها در هنگام جابجایی تلویزیون به علت فشار زیاد
 • سوختن، ذوب شدن و یا تاب برداشن پنل به دلیل قرارگیری تلویزیون در مجاورت منابع حرارتی
 • گرد و غبار و یا وارد شدن دود به محفظه پنل
 • آبخوردگی پنل

چه زمانی برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ اقدام کنیم؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، نشانه های فیزیکی که می تواند نشان از خرابی پنل تلویزیون سامسونگ داشته باشد عبارتند از:

 • ظاهر شدن خطوط جهت دار و یا مورب
 • شکستگی های تار عنکبوتی و یا ترک های منحنی
 • ظاهر شدن لکه های سیاه روی نمایشگر
 • نمایش سایه های سیاه رنگ
 • ظاهر شدن خطوط عمودی که تصاویر را برش داده اند
 • ذوب شدن و یا سوختگی بخشی از پنل تلویزیون
 • تغییر رنگ در قسمتی از صفحه

اما گاهی اوقات خرابی پنل تلویزیون سامسونگ با نشانه های فیزیکی همراه نیست! در این موارد  قبل از اینکه برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید، یکی از این دو روش را برای عیب یابی و اطمینان از خرابی معمولا با با انجام روش های زیر می توانید از سلامت و یا خرابی پنل تلویزیون انجام دهید:

— روش اول — تلویزیون خود را خاموش کنید. بعد از گذشت حداقل ۳۰ ثانیه دوباره دستگاه را روشن کنید. مدت زمان روشن شدن نمایشگر را با حالت سابق آن ( زمانیکه تلویزیون را خریداری کرده بودید ) قیاس کنید. اگر مدت زمان زیادی طول می کشد تا صحفه روشن شود، به احتمال زیاد ساختارهای پنل (به ویژه بک لایت) آسیب دیده است. برای بررسی بیشتر و تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ با متخصصان گلدسرویس تماس بگیرید.

— روش دوم — تلویزیون خود را روشن کنید و وارد برنامه و یا شبکه ای شوید که صفحه ای تمام رنگ سفید به شما نمایش می دهد. حالا با کمک چشمان خود، از بالای صفحه شروع به بررسی دقیق نمایشگر کنید. هرگونه نقاط سیاه و یا تیره، نشان‌دهنده پیکسل های مرده روی پنل و نمایشگر هستند. اگر این پیکسل های مرده، باعث مشکلات بصری در هنگام تماشای تلویزیون شده اند، باید برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید.
نکته: بهتر است برای تعمیر تلویزیون خود از نمایندگی های مجاز کمک بگیرید. در صورتی که در شهر مشهد حضور دارید می‌توانید با نمایندگی تلویزیون سامسونگ در مشهد ارتباط برقرار کنید.
 

قیمت تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

در حال حاضر پنل  هیچ تلویزیونی در بازار ایران وجود ندارد و در صورت سوختن پنل تلویزیون شما نیمتوانید آن را تعویض کنید. در نتیجه قیمت دقیقی برای تعمیر تلویزیون وجود ندارد.

اگر تعمیرکار پنل تلویزیون شما را باز کند احتمالاً از وجود این‌همه قطعه در تلویزیون تعجب کنید. قطعات زیاد موجود در تلویزیون باعث می‌شود که خرابی هرکدام تصویر تلویزیون را با مشکل بزرگی مواجه کند. از همین رو آسیب‌دیدگی پنل تلویزیون نیز از جمله مواردی است که ممکن است که در اثر خرابی قطعات مختلف به وجود بیاید.

هنگام وقوع آسیب‌دیدگی پنل، باتوجه‌به نشانه‌هایی که شما از تلویزیون خود گزارش داده‌اید باید علت اصلی خرابی پنل تلویزیون پیدا شود. هرکدام از قطعات تلویزیون نیز هزینه متفاوتی دارند. برخی از قطعات به جهت اهمیتی که دارند به‌مراتب بیشتر از قطعات دیگر هزینه دارند. همچنین نوع کیفیت قطعه نیز به‌شدت بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. از همین رو پس از تماس با مجموعه ما کافی است تا نوع مشکلی که به وجود آمده را بیان کنید. پس از بررسی‌های لازم از سوی تعمیرکار امین مجموعه گلدسرویس،  قیمت دقیق برای تعمیر پنل تلویزیون اعلام خواهد شد.


خدمات تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

مجموعه گلدسرویس تمامی خدمات مربوط به تعمیرات تلویزیون سامسونگ را انجام می‌دهد از جمله تعمیر تلویزیون سامسونگ در مشهد  که می‌توانید از آن استفاده کنید.

ایجاد مشکلات مختلفی مانند روشن نشدن تلویزیون، سیاه شدن بخشی از تصویر تلویزیون و … می‌تواند منجر به ایجاد خرابی‌های مختلف در قطعات تلویزیون شود. از همین رو پنل تلویزیون آسیب می‌بیند. هزینه تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ نیز وابسته به نوع خرابی آن است. ما می‌توانیم با استفاده از تجربیات موفقیت‌آمیز خود در تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و سایر برندها، به شما عزیزان نیز در این راستا کمک کنیم. پس از مشاوره رایگان و در صورت نیاز، کارشناسان ما به محل اعزام شده و اولویت خود را بر تعمیر قطعه گذاشته و نهایتا آن را تعویض خواهند کرد. در انتها ضمانتنامه 6 ماهه را از متخصصین گلدسرویس تحویل بگیرید.

 

تعمیر صفحه شکسته تلویزیون سامسونگ

تلویزیون‌های جدید سامسونگ به فناوری‌های روز دنیا مجهز هستند. اما یک ویژگی در تلویزیون سامسونگ و برندهای دیگر اندکی نگران‌کننده است. متأسفانه به دلیل نازک شدن ابعاد تلویزیون، امکان شکستگی صفحه نمایشگر آن‌ها افزایش‌یافته است و تعمیر صفحه تلویزیون یکی از موارد رایج در تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ است. در واقع واردشدن هرگونه ضربه یا برخورد به تلویزیون، شکستگی آن را به همراه دارد. از همین رو معمولاً توصیه می‌شود تا کودکان در نزدیکی تلویزیون بازی‌هایی که نیاز به دویدن دارد را انجام ندهند.
معمولاً در موارد متعددی شکستگی تلویزیون به معنای این است که باید به‌طورکلی صفحه آن تعویض شود. در واقع تعمیر صفحه شکسته امکان‌پذیر نیست. این موضوع در تلویزیون‌های برندهای دیگر نیز مشاهده می‌شود. هنوز راهکار لازمی برای تعمیر صفحات شکسته به وجود نیامده است.

تعمیر صفحه‌نمایش تلویزیون سامسونگ

در مواردی نیز صفحه تلویزیون به دلایلی غیر از شکستگی، به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. به طور مثال ریختن مایعات مختلف بر روی آن می‌تواند منجر به چنین آسیبی شود. در این شرایط به‌احتمال زیاد یکی از قطعات داخل تلویزیون مانند بک لایت خراب شده است. از همین رو تعمیرکاران ماهر صفحه نمایشگر را از بدنه جدا می‌کنند تا بتوانند قطعه آسیب‌دیده را پیدا کنند. رطوبت از دیگر عواملی است که می‌تواند منجر به خرابی صفحه نمایشگر تلویزیون شود.
یکی دیگر از مشکلاتی که برای پنل تلویزیون به وجود می‌آید، تاریک شدن بخشی از صفحه نمایشگر است. یکی از عوامل شایع در به‌وجودآمدن چنین مشکلی نیز بک لایت تلویزیون است. اگر تنها نیمی از صفحه نمایشگر تلویزیون قابل‌مشاهده باشد احتمالاً مشکلی در کابل‌های FCP و برد تیکان به وجود آمده است. ایجاد خطوط افقی یا عمودی بر روی تصویر نیز از دیگر مواردی است که نشانگر خرابی برد تیکان است که در پی آن نمی‌توانیم تصویر تلویزیون را به‌صورت واضح تماشا کنیم.

نکته مهم در تعمیر صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ

ممکن است تصور کنید که دانستن علت مشکل تصویر تلویزیون می‌تواند در تعمیر آن شما را یاری دهد. در این شرایط بسیاری از گزارش‌های اعلام شده به ما نشان می‌دهد که دست‌کاری تلویزیون از سوی افراد فقط صدمات بیشتری را به تلویزیون وارد کرده است. دیدن چند ویدئو از تعمیر صفحه تلویزیون موجب می‌شود تا افراد تصور کنند که توانایی تعمیر را دارند.

متأسفانه این اشخاص در نهایت مجبور می‌شوند تا هزینه بیشتری را برای تعمیر بپردازند. برخی از آن‌ها نیاز به‌ناچار تلویزیون جدیدی را خریداری می‌کنند. زیرا صدمات وارده به تلویزیون به‌قدری بالا بوده است که دیگر امکان تعمیر آن‌ها فراهم نیست. در مجموع در این شرایط می‌توانید به مجموعه ما اعتماد کنید.
ما با گردآوری تعمیرکاران ماهر تلویزیون‌های سامسونگ تلاش کردیم تا رضایت شما عزیزان را از مجموعه خود به دست آوریم. پس از تماس شما و توضیحات درباره مشکل تلویزیون، تعمیرکاران خود را هرچه سریع‌تر روانه منزل‌های شما می‌کنیم. نشاندن لبخند رضایت بر روی لبان شما بزرگ‌ترین اعتبار برای ما است.

قیمت تعمیر صفحه تلویزیون سامسونگ

از گران‌ترین قطعات تلویزیون، صفحه نمایشگر آن است. از همین رو می‌توان گفت که هزینه تعمیر صفحه تلویزیون سامسونگ در مقایسه با دیگر قطعات بالاتر است. به همین دلیل معمولاً افراد تصمیم می‌گیرند تا تلویزیون جدیدی را جایگزین تلویزیون آسیب‌دیده بکنند. مدل تلویزیون در تعیین قیمت آن بسیار تأثیرگذار است. در واقع هرچه قدر ابعاد تلویزیون بزرگ‌تر باشد باید هزینه بیشتری را برای تعویض پنل شکسته پرداخت کرد.
مورد تأثیرگذار دیگر نوسانات قیمت دلار است. پنل‌های تلویزیون از خارج از کشور تأمین می‌شود. در نتیجه نوسانات قیمت دلار مزید بر علت شده تا نتوانیم قیمت ثابتی را برای تلویزیون لحاظ کنیم. دستمزد تعمیرکار در کنار حمل‌ونقل پنل نیز از دیگر موارد تأثیرگذار بر قیمت صفحه نمایشگر تلویزیون سامسونگ هستند.

اگرچه یک راه مناسب برای کاهش هزینه‌های تعمیر صفحه شکسته وجود دارد. اگر مدت‌زمان گارانتی تلویزیون نگذشته باشد، امکان تعویض آن برای شما فراهم است. از همین رو می‌توانید مجدداً و با هزینه کمتری از تلویزیون خود استفاده کنید. به جهت جلوگیری از شکستگی صفحه نمایشگر، توصیه می‌کنیم محافظ صفحه‌نمایش استفاده کنید.


صفحه نمایشگر تلویزیون به‌نوعی مهم‌ترین قسمت آن است؛ بنابراین تعمیر صفحه تلویزیون سامسونگ نیازمند مهارت بالایی است. معمولاً عوامل متعددی مانند ریخته شدن مایعات مختلف یا واردشدن ضربه می‌تواند منجر به خرابی صفحه نمایشگر بشود. عواملی چون تاریک شدن تصویر، ایجاد خطوط عمودی بر روی آن و … نشانه‌هایی حاکی از خرابی این قسمت مهم است.

متأسفانه امکان تعمیر پنل شکسته تلویزیون وجود ندارد. از همین رو تنها کاری که می‌توان انجام داد، تعویض پنل است. به دلیل هزینه بالای پنل معمولاً افراد ترجیح می‌دهند تا تلویزیون جدیدی را خریداری کنند. مجموعه ما می‌تواند در جهت تعمیر یا تعویض تصویر تلویزیون، به شما عزیزان کمک کند.

هزینه تعمیر صفحه ال ای دی سامسونگ

مشاوره تعمیر تلویزیون سامسونگ

در صورتی که نیاز به تعمیر تلویزیون سامسونگ خود دارید می‌توانید از طریق شماره تماس ها و راه های ارتباطی که بر روی وب سایت قرار گرفته است با ما در ارتباط باشید تا به صورت تلفنی و یا حضوری مشکلات مرتبط با تلویزیون خود را برطرف نمایید.
همینطور در صورتی که ساکن شهر مشهد و شهرهای همجوار هستید می‌توانید به صورت حضوری و یا با کمک کارشناسان مجموعه که در محل حاضر می‌شوند موارد مرتبط با مشکلات تلویزیون را رفع کنید. برای دریافت اطلاع بیشتر درباره تعمیرگاه های مجاز سامسونگ در شهر مشهد و خدماتی که مجموعه گلد سرویس به شما ارائه میدهد می‌توانید به صفحه نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشهد مراجعه کنید و به صورت کامل موارد مرتبط با تعمیرات تلویزیون های سامسونگ در استان خراسان رضوی و نمایندگی گلدسرویس سامسونگ بخوانید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام خداشاهی

سلام منم پنل تلویزیونم دچار شکستی شده به خاطر ضربه ای که خورده و از اونجایی که گفتید قابل تعمیر هست من چطور میتونم باهاتون ارتباط بگیرم؟
من سبزوار زندگی میکنم