goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

علت روشن نشدن تلویزیون ال جی چیست؟

میزان رضایت شما از گلد سرویس

تصور کنید پس از چند ساعت قصد دارید تلویزیون ال جی خود را روشن و برنامه موردعلاقه تان را تماشا کنید. در چنین شرایطی کنترل تلویزیون را بر می‌دارید و گزینه روشن و خاموش را می‌زنید اما تلویزیون روشن نمی‌شود. تصور اولیه در چنین مواقعی این است که کنترل تلویزیون دچار اشکال شده است. در نتیجه چندین بار کنترل را محکم به دست می‌کوبید تا باطری آن  کار کند.
اما پس از آن که تلویزیون روشن نشد، مضطرب شده و ممکن است گمان کنید که تلویزیون دیگر قابل تعمیر نیست و در این شرایط اقتصادی مجبور به خرید یک تلویزیون جدید هستید. خوشبختانه باید بگوییم چنین تصوری غلط است. کافی است با مجموعه‌های معتبر مثل گلدسرویس تماس بگیرید تا پس از دانستن علت روشن نشدن تلویزیون ال جی اقدام به درست کردن آن بکنند. با ما در ادامه همراه باشید تا با دلایل چنین مشکلی آشنا شوید.

علت روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون‌های ال جی به دلیل مشکلات مختلف در قطعات گوناگون رخ می‌دهد. در واقع تنها یک علت واحد موجب بروز چنین مشکلی نمی‌شود. از همین رو باید ابتدا به طور کامل قطعات گوناگون تلویزیون‌های ال جی بررسی شود. مسئله روشن نشدن تلویزیون‌های ال جی نکته‌ای نیست که صرفاً برای محصولات ساخته شده توسط این برند اتفاق بیفتد.

این مسئله برای تلویزیون‌های دیگر برندها نیز رخ می‌دهد. در واقع استفاده مداوم از تلویزیون‌ها در نهایت موجب خراب‌شدن آن‌ها می‌شود. از همین رو بهتر است با علل خراب‌شدن تلویزیون‌های ال جی آشنا شوید تا بتوانید  از بروز چنین رخدادی پیشگیری کنید.

  • خراب‌شدن مین برد

به لحاظ کارایی می‌توان مین برد را همانند مغز انسان در نظر گرفت. این قطعه مهم وظیفه هماهنگ‌سازی قطعات مختلف را برعهده دارد. همچنین دستورات لازم را به قطعات مختلف می‌دهد. از همین رو می‌توان گفت خراب‌شدن این قطعه به منزله آن است که مشکلات متعددی برای تلویزیون به وجود بیاید. یکی از دلایل روشن نشدن تلویزیون نیز می‌تواند آسیب به مین برد باشد.

در مواقعی که یک فلش را بدون انجام عمل ویروس‌کشی به تلویزیون متصل می‌کنید ممکن است ویروس‌های آن به مین برد آسیب بزند. صدمه‌ای که به مین برد وارد می‌شود در نهایت موجب خاموش شدن تصویر تلویزیون می‌شود. به‌منظور جلوگیری از چنین آسیبی بهتر است که پیش از واردکردن فلش به تلویزیون آن را ویروس‌کشی کنید. در صورت روشن نشدن تلویزیون نیز باید با استفاده از دستگاه پروگرمر دوباره تلویزیون را برنامه‌ریزی مجدد کرد.

  • نوسانات برق و آب‌خوردگی تلویزیون‌های ال جی

 آب‌خوردگی تلویزیون و نوسانات برق نیز می‌تواند به مین برد آسیب بزند. در همین راستا بهتر است از محافظ‌های برق استفاده کنید تا دچار چنین مشکلی نشوید. نوسانات برق می‌تواند ناشی از خراب‌شدن برد پاور نیز باشد. همچنین همواره توصیه می‌شود تا از ریختن هرگونه مایعات بر روی تلویزیون جلوگیری شود. شایان‌ذکر است که مایع‌های تمیزکننده را نیز به‌صورت مستقیم بر روی تصویر تلویزیون نپاشید. بهتر است آن‌ها را بر روی یک دستمال خشک و تمیز ریخته و سپس آن را بر روی تصویر تلویزیون بکشید.

  • کابل hdmi غیراستاندارد

در مواقعی نیاز داریم تا کامپیوتر یا دیگر وسایل خود را با استفاده از کابل hdmi به تلویزیون وصل کنیم. در این شرایط تصور می‌کنیم که کابل‌های مختلف هیچ تفاوتی با هم ندارند. در نتیجه بدون تحقیقات در پی یک کابل ساخته شده با ارزان‌ترین قیمت می‌گردیم متأسفانه این تصور غلط در نهایت می‌تواند آسیب‌هایی را به تلویزیون بزند. کابل‌های hdmi غیراستاندارد می‌تواند به مین برد تلویزیون آسیب برساند. همچنین خراب‌شدن cpu نیز از دیگر نشانه‌های استفاده از چنین کابل‌هایی است. یکی از آسیب‌های وارده به تلویزیون نیز روشن نشدن آن است. در ادامه به بررسی خرابی مدل‌های مختلف تلویزیون‌های ال جی می‌پردازیم.

 

علت روشن نشدن تلویزیون ال جی در مدل های مختلف

هرکدام از مدل‌های مختلف تلویزیون‌های ال جی ممکن است در اثر آسیب به یک قطعه خاص روشن نشوند. هرکدام از آن‌ها را در ادامه شرح می‌دهیم.

تلویزیون‌های سری LV  و LW

در این مدل از تلویزیون‌ها بیشترین قطعه‌ای که آسیب می‌بیند مین برد است. خوشبختانه مین برد در چنین تلویزیون‌هایی قابل تعمیر است. در سری تلویزیون‌های LW برخی اوقات مشاهده شده که خرابی بک لایت  نیز موجب خاموش شدن تلویزیون شده است. بک لایت قطعه‌ای است که در پشت تصویر قرار دارد و موجب می‌شود تا ما تصویر تلویزیون را مشاهده کنیم.

تلویزیون‌های سری LN

در تلویزیون‌های سری LN معمولاً بک لایت دچار مشکل می‌شود. خراب‌شدن بک لایت در تلویزیون‌های سری LN و LW بدین شکل است که تصویری وجود ندارد اما صدای تلویزیون را می‌توان شنید. اگر سری تلویزیون‌های LN شما از نوع مدل‌های 47،50، و 55 باشد احتمالاً ابتدا لوگو ال جی نمایش‌داده‌شده و سپس تلویزیون خاموش می‌شود. خوشبختانه  امکان تعمیر بک لایت در این تلویزیون‌ها نیز وجود دارد.

تلویزیون‌های سری LF  و LB

نشانه‌های مختلف روشن نشدن تلویزیون در این سری از تلویزیون‌های ال جی حکایت از خرابی‌های مختلفی دارد. نشانه‌های روشن نشدن تلویزیون‌های سری LF  و LB به شرح زیر است.

  • تلویزیون صدا دارد اما رونش نمی‌شود= خراب‌شدن بک لایت
  • سیاه شدن بخشی از تصویر تلویزیون=خراب‌شدن بک لایت یا پنل تلویزیون
  • خاکستری یا سرمه‌ای شدن تصویر تلویزیون= خراب‌شدن پنل
  • خاموش و روشن شدن پشت‌سرهم تلویزیون= خراب‌شدن مین برد

 

علت خاموش شدن تلویزیون ال جی

 

 تعمیرات تلویزیون ال جی به دلیل روشن نشدن تلویزیون ال جی

خوشبختانه روشن نشدن تلویزیون‌های ال جی از جمله مواردی است که در آن امکان تعمیر تلویزیون وجود دارد. از همین رو وقتی مشاهده کردید که چنین مشکلی در تلویزیون به وجود آمده کافی است با ما تماس بگیرید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن، باتجربه‌ترین تعمیرکاران خود را روانه منزل شما می‌کنیم.

برای دریافت مشاوره تلفنی جهت رفع مشکل تلویزیون ال جی با شماره تماس 09157004144 تماس بگیرید و در صورت که در شهر مشهد زندگی میکنید می‌توانید در خواست مراجع کارشناس حضوری را داشته باشید، برای آشنایی با خدمات گلدسرویس میتوانید به صفحه نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در مشهد مراجعه کنید.

ابتدا باید بررسی لازم توسط تعمیرکار صورت بگیرد تا متوجه شود که دلیل اصلی روشن نشدن تلویزیون ال جی چیست. پس از آن کافی است تا قطعه موردنظر مانند بک لایت یا مین برد تعمیر شود. اگر خرابی از ناحیه پنل تلویزیون باشد فقط امکان تعویض پنل وجود دارد که به دلیل گران بودن آن همواره توصیه می‌شود تا تلویزیون جدیدی خریداری شود.


دانستن علت روشن نشدن تلویزیون ال جی می‌تواند به تعمیرکاران کمک کند تا بتوانند اقدامات مناسب جهت تعمیر تلویزیون را اتخاذ کنند. معمولاً روشن نشدن تلویزیون‌های ال جی به دلایلی نظیر خراب‌شدن مین برد، بک لایت، برد پاور، استاندارد نبودن کابل HDMI و خرابی پنل بازمی‌گردد. مجموعه ما می‌تواند در زمینه تعمیر تلویزیون‌های ال جی به شما کمک کند تا بتوانید همانند قبل از دیدن برنامه‌های تلویزیونی لذت ببرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها