goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

میزان رضایت شما از گلد سرویس

بعد از یک روز پرمشغله و بعد از انجام‌دادن کارهای خود، تصمیم میگیرید برای دیدن برنامه مورد علاقه خود، تلویزیون  را روشن کنید. اما تلاش‌های مکرر شما جواب نمی‌دهد و تنها با چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ مواجه هستید. در این شرایط قطعاً متوجه خرابی تلویزیون خود شده‌اید اما باید بگوییم چندان نگران نباشید. این یک مشکل رایج در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی است و برای بسیاری از افراد چنین مشکلی به وجود آمده و در نهایت نیز تلویزیون آن‌ها قابل تعمیر است. در این مقاله از گلد سرویس ابتدا با علت‌هایی که می‌تواند منجر چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ شده می‌پردازیم. در نهایت نیز به ارائه راهکار لازم برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

علت چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ را می‌توان بر مبنای نوع چشمک زدن آن متوجه شد. در واقع شکل‌های مختلف چشمک زدن تلویزیون سامسونگ می‌تواند به ما بفهماند که کدام قطعه تلویزیون دچار اشکال شده است. اگرچه در مواردی نیاز به بررسی بیشتر است که این مورد را بهتر است به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

قرمز بودن چراغ پاور تلویزیون چه معنایی دارد؟

عموماً این مشکل می‌تواند ناشی از اختلال در جریان برق‌رسانی به تلویزیون باشد. در واقع مشکلات به وجود آمده برای برق‌رسانی ساختمان یا منزل، مشکلات مربوط به پریز برق، عدم کارکرد صحیح محافظ و سیم سیار برق می‌تواند منجر به ایجاد چنین مشکلی بشود.

روشن نشدن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ چه معنایی دارد؟

اگر به‌طورکلی چراغ پاور تلویزیون شما روشن نمی‌شود، می‌توان احتمال داد که تنظیمات دستگاه به‌هم‌خورده است. به همین دلیل شاهد روشن نشدن آن هستیم. در مواردی نیز مشاهده شده که این اختلال ناشی از عدم اتصال کابل برق به تلویزیون به وجود آمده است.

آیا چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون هنگام روشن‌کردن آن ناشی از مشکل خاصی است؟

در پاسخ می‌توان گفت خیر. در واقع وقتی که تلویزیون را روشن می‌کنید فرایند طبیعی آن به شکلی است که چندین بار چراغ پاور تلویزیون روشن و خاموش شود. مشکل اصلی آن زمانی پیدا می‌شود که این چشمک‌زدن‌های متوالی وجود نداشته باشد یا حتی پس از روشن شدن نیز ادامه‌دار باشد. در این مواقع می‌توان احتمال داد که یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون، یعنی مین برد، دچار اشکال شده است. البته خرابی برد پاور و بک لایت نیز می‌تواند منجر به ایجاد چنین مشکلی شود.

3 بار چشمک زدن تلویزیون سامسونگ به چه معناست؟

این نشانه را می‌توان ناشی از خراب‌شدن یکی از قطعات زیر دانست.

  • خراب‌شدن منبع تغذیه
  • کابل‌های فلت تلویزیون
  • صفحه نمایشگر تلویزیون
  • خازن‌های تلویزیون سامسونگ

علت-چشمک-زدن-تلویزیون-سامسونگ

رفع مشکل چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

بهترین راهکار برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ، سپردن آن به دست تعمیرکاران ماهر است. اگرچه این امر به اختیار صاحب تلویزیون است اما در این مواقع همواره توصیه می‌کنیم که افراد که به مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم به‌دقت توجه کنند.

اولین دلیلی که می‌تواند ناامیدی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد، مبحث تجربه است. هرچه قدر هم در حل مشکلات و خرابی‌های فنی تبحر داشته باشند تا زمانی که تجربه کافی برای تعمیر قطعات مختلف تلویزیون سامسونگ وجود نداشته باشد نمی‌توانند در این مسئله به موفقیت دست یابند.

نکته دوم این که ممکن است در اثر دست‌کاری تلویزیون، قطعات دیگری را خراب کنند. در این مواقع تعمیرکاران مجبور هستند تا قطعات بیشتری را تعمیر نمایند. بدین ترتیب صاحب تلویزیون می‌بایست هزینه بیشتری را پرداخت کند. حتی در مواردی دیده شده که دست‌به‌کار شدن مردم برای تعمیر تلویزیون خود موجب خرابی قطعی تلویزیون می‌شوند.

بدین ترتیب دیگر تلویزیون قابلیت تعمیر شدن را ندارد و باید تعویض شود. از همین رو بهتر است ابتدا کار را به کاردان سپرد. مجموعه ما با داشتن متخصصین ماهر در تعمیر انواع تلویزیون‌های سامسونگ می‌تواند در چنین مواقعی یاریگر شما عزیزان باشد.

هنگام چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون، تعمیرکاران به بررسی قطعاتی مانند مین برد، بک لایت LED، برد پاور و کابل HDMI می‌پردازند. از دلایل متعددی که برای خرابی تلویزیون بیان کردیم تنها یک مورد می‌تواند از سوی شما بررسی شود. هنگام قرمز بودن چراغ پاور تلویزیون موارد زیر را انجام دهید و در صورت برطرف نشدن مشکل آن را به دست یک تعمیرکار بسپارید.

رفع مشکل قرمز بودن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ

به ترتیب موارد زیر را انجام دهید و پس از انجام هرکدام از این مسائل بررسی کنید که آیا مشکل تلویزیون درست شده است یا خیر.

  1. پریز برق را از شاخه آن جدا کنید. چند دقیقه بعد اتصال را دوباره انجام دهید و تلویزیون را روشن کنید.
  2. پریز برق را به مدت یک شبانه‌روز از شاخه آن جدا کنید. پس از گذشت مدت‌زمان طی شده آن را روشن کنید.
  3. در صورت به سرانجام نرسیدن موارد فوق، به مدت 30 ثانیه سوئیچ تلویزیون را نگه دارید.
  4. باتری ریموت کنترل را بردارید و با استفاده از دکمه پاور، تلویزیون را روشن کنید. اگر روشن شد می‌توان فهمید که کنترل تلویزیون خراب شده است.

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که می‌تواند برای تلویزیون‌های سامسونگ به وجود بیاید، چشمک زدن چراغ آن است. چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ به شکل‌های مختلفی ممکن است رخ بدهد. هرکدام از شکل‌های مختلف ناشی از خرابی یکی از قطعات تلویزیون است. برای برطرف‌کردن مشکل چشمک زدن تلویزیون بهتر است از همان ابتدا تعمیر آن را به دست متخصصین بسپارید.

رفع نشدن مشکل چراغ پاور تلویزیون سامسونگ

در صورتیکه در رفع عیب با مشکل روبرو شدید می‌توانید برای عیب یابی و حل آن از طریق شماره تماس های روی وبسایت با ما در ارتباط باشید. همینطور شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با گلدسرویس برای خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ صفحه؛ نمایندگی تلویزیون سامسونگ مشهد را مشاهده کنید تا با خدماتی که مجموعه گلدسرویس در شهر مشهد و شهرهای همجوار میتواند ارائه دهد آشنا شوید.

در صورتی که محل سکونت شما در دیگر شهرها است نیز می‌توانید از مشاوره های تلفنی مجموعه گلدسرویس بهره‌مند شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها