goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

راه‌ اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ

راه‌اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ
میزان رضایت شما از گلد سرویس

راه‌ اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ می‌تواند یکی از دغدغه‌های جالب کاربران تلویزیون را برطرف کند. در مواردی اتفاق افتاده که بین انتخاب دیدن یک فیلم ویدئویی یا مشاهده یک برنامه تلویزیونی مردد بوده‌ایم. در این شرایط تصمیمی گیری بسیار سخت است. خوشبختانه چندین سالی است که در تلویزیون‌های مختلف به‌خصوص سامسونگ امکان مشاهده دو تصویر به‌صورت هم‌زمان از یک منبع خارجی و یک منبع داخلی فراهم شده است. در ادامه با این ویژگی که تصویر در تصویر یا pip نام دارد بیشتر آشنا می‌شویم. با گلدسرویس همراه باشید.

تصویر در تصویر یا pip چیست؟

امکان استفاده از تصویر در تصویر شرایط را به شکلی مهیا می‌کند که می‌توانید دو تصویر را به‌صورت هم‌زمان در تلویزیون خود مشاهده کنید. در واقع  PIP (تصویر در تصویر) قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد دو برنامه را به طور هم‌زمان تماشا کنید. این بدان معنی است که می‌توانید یک کانال تلویزیونی و یک تصویر دریافت شده از یک منبع ویدئو خارجی دیگر مانند DVD، ست تاپ باکس و رایانه شخصی را به‌صورت هم‌زمان تماشا کنید.
در این قابلیت یک تصویر به‌صورت تصویر اصلی در ابعاد بزرگ‌تر بر روی نمایشگر نشان داده می‌شود. تصویر دیگر در ابعادی کوچک‌تر بر روی نمایشگر قابلیت ظاهرشدن را پیدا می‌کند. نکته حائز اهمیتی که باید بدانید این است که با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر نمی‌توانید دو برنامه متفاوت را از یک منبع ورودی مشاهده کنید. به طور مثال می‌توان گفت که نمی‌توانید دو تصویر از شبکه‌های صداوسیما را به شکل هم‌زمان ببینید.

تصویر در تصویر یا pip چیست؟

ویژگی‌های تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ

به‌کارگیری قابلیت و راه اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ تنها با استفاده از مرورگرهای وب قابلیت اجرایی دارد. به‌غیراز آن نمی‌توان از چنین ویژگی استفاده کرد. در تصویر به تصویر امکان تغییر اندازه تصویر فرعی نیز وجود دارد. این امر بدان معناست که می‌توانید مثلاً تصویری که از سمت ویدئو دارد ارائه می‌شود را بزرگ‌تر از تصویر ارائه شده از سوی یکی از کانال‌های تلویزیونی بکنید.
نکته دیگری که می‌توان در تلویزیون‌های سامسونگ اجرایی کرد بخش تغییر جایگاه تصویر فرعی است. به طور مثال ممکن است تصویر فرعی ارائه شده از ویدئو در سمت راست تلویزیون نشان داده شود. شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود آن را به سمت چپ یا هر جهت دیگری که می‌خواهید ببرید.
از دیگر ویژگی های تصویر در تصویر می توان به تعویض صدا اشاره کرد. با استفاده از این ویژگی  می توانید صدای تصویر اصلی را قطع کنید و تنها صدای ورودی تصویر فرعی را بشنوید.برای این که متوجه شوید که یک منبع خارجی آیا در تلویزیون شما قابلیت اجرای تصویر در تصویر را دارد یا نه تنها نشانه های اعلام شده از سوی تلویزیون سامسونگ می تواند به شما کمک کند.
در حالتی که تصویر در تصویر از یک منبع خارجی مانند ویدئو انجام نشود رنگ نمایشگر تلویزیون به حالت خاکستری در می‌آید. علاوه بر این مورد، خود تلویزیون سامسونگ پیامی مبنی بر این که ((تصویر در حال حاضر موجود نیست)) را بر روی نمایشگر خود نشان می‌دهد. بدین ترتیب می‌توانید متوجه شوید که نمی‌توان تصویر ارائه شده از یک منبع خارجی را به‌صورت هم‌زمان مشاهده کرد.

مراحل راه‌ اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ

پیش از ورود به مراحل راه‌ اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ باید، ابتدا باید از وجود چنین قابلیتی در تلویزیون خود مطمئن شوید. برای بررسی چنین کاری ابتدا دکمه تلویزیون خود را مشاهده کنید. تلویزیون‌های سامسونگی که قابلیت تصویر در تصویر دارند دکمه‌ای با عنوان PIP بر روی کنترل تلویزیون آن‌ها درج شده است.

راه اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ

اگر چنین دکمه‌ای وجود نداشت، به سراغ دستورالعمل تلویزیون سامسونگ بروید. در دفترچه مربوط به تلویزیونتان در صورت وجود بخشی با عنوان (راهنمای تصویر در تصویر) می‌توانید اطمینان خاطر از جهت وجود چنین قابلیتی را کسب کنید. به جهت اجرای قابلیت تصویر در تصویر باید مراحل زیر را انجام دهید.

  1. دکمه menu روی کنترل را فشار دهید. البته در اکثر تلویزیون‌های دکمه pip بر روی کنترل درج شده است که با استفاده از آن می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد مبحث استفاده از ویژگی تصویر در تصویر شوید.
  2. تنظیمات نشان‌داده‌شده روی تلویزیون گزینه system را انتخاب کنید و سپس گزینه ورود یا enter را بزنید.
  3. گزینه PIP را انتخاب کنید.
  4. پس از انتخاب گزینه PIP ، آن را برجسته کنید و دکمه مربوط به روشن‌کردن آن را فعال کنید.
  5. پس از آن تصویر کوچکی در قسمت سمت راست و پایین نمایشگر شما نشان داده می‌شود. با استفاده از دکمه‌های ورودی input یا source می‌توانید منبع تصویر فرعی را انتخاب کنید. البته این امر در صورتی امکان‌پذیر است که از قبل منبع فرعی تصویر مانند ویدئوها به تلویزیون متصل باشد.
  6. برای اینکه گزینه تصویر در تصویر را قطع کنید، کافی است تا دکمه PIP بر روی کنترل تلویزیون را مجدداً خاموش کنید.

راه اندازی تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ این امکان را برای ما به وجود می‌آورد تا بتوانیم دو تصویری که می‌خواهیم به‌صورت هم‌زمان مشاهده کنیم را در نمایشگر تلویزیون ببینیم. می‌توان تصویر فرعی را در نمایشگر تلویزیون جابه‌جا کرد یا ابعاد تصویر آن را بزرگ یا کوچک کرد. توصیه می‌شود پیش از انجام مراحل تصویر در تصویر، از وجود چنین قابلیتی بر روی تلویزیون خود مطمئن شوید.

در صورتی که به دلیل ایجاد مشکلات فنی در راه اندازی سرویس تصویر در تصویر تلویزیون سامسونگ دچار مشکل شدید می‌توانید جهت رفع خرابی و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. نمایندگی گلد سرویس به عنوان یکی نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در مشهد امکان ارائه خدمات حرفه ای و رفع مشکلات پیش آمده برای تلویزیون های سامسونگ و دیگر برندها را به صورت حضوری و تلفنی و یا با مراجعه کارشناس در محل برطرف نماید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها