goldservice

گلد سرویس

تعمیرات تخصصی تلویزیون

goldservice

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی و سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی
میزان رضایت شما از گلد سرویس

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند به دلایل متختلفی رخ دهد، در این مقاله به بررسی علت پریدن تصویر تلویزیون ال جی، علت رفتن تصویر تلویزیون ال جی، علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی،  علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی و نیم سوز شدن تلویزیون ال جی میپردازیم و دلایل این مشکلات را به همراه راه حل مناسب برای رفع آن را بازگو خواهیم کرد.

همینطور در صورت نیاز به دریافت مشاوره تلفنی برای رفع پرش تصویر تلویزیون ال جی خود میتوانید با نمایندگی گلدسرویس در ارتباط باشید.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

 • مشکل لامپ های تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی
  در تلویزیون ها، لامپ ها باعث ایجاد و نمایش تصویر می شوند، بنابراین اگر این لامپ ها دچار مشکل شوند، ممکن است تصویر دچار پرش شود و یا محو و یا کاملا قطع شود. علت این مشکل نیز روشن ماندن بیش از حد تلویزیون می باشد، زیرا روشن ماندن بیش از حد تلویزیون باعث گرم شدن، قطعات در تلویزیون می شود، و گرمای بیش از حد ممکن است به لامپ ها آسیب برساند.
 • مشکلات مربوط به کابل های تلویزیون ال ای دی ال جی
  یکی از علت پرش تصویر تلویزیون ال جی، مشکلات مربوط به کابل های پشت تلویزیون است.  اگر کابل تلویزیون به طور کامل به تلویزیون متصل نباشد، تلویزیون یک سیگنال ضعیف دریافت می کند، که اغلب باعث پرش تصویر در تلویزیون ال جی می شود.
 • کار کردن بیش از حد تلویزیون ال ای دی ال جی
  در صورتی که تلویزیون بیش از اندازه در طول شبانه روز روشن باشد، ممکن است به لامپ تصویر آن آسیب برسد. در صورتی که دمای تلویزیون بخاطر کارکرد زیادش بالا برود، به قطعات مختلف تلویزیون آسیب وارد می کند.
 • مشکلات پنل تلویزیون
  یکی از علت های اصلی پرش یا لرزش در تصویر تلویزیون ال جی، وجود مشکل در پنل و یا ضعیف شدن پنل می باشد. اگر پنل تلویزیون دچار مشکل شود، تلویزیون ممکن است اصلا تصویر نداشته باشد. در این صورت پنل تلویزیون باید تعویض و یا تعمیر شود، که این تصمیم، به تشخیص تکنسین بستگی دارد و تلویزیون شما باید حتما توسط یک تکنسین مجرب بررسی و تعمیر شود.

 • خرابی در پاور و منبع تغذیه تلویزیون
   پاور دستگاه در واقع برق دستگاه را تامین می کند، بنابراین در صورتی که پاور تلویزیون خراب باشد، اجزای مختلف آن دچار مشکل می شوند. بررسی منبع تغذیه، تعمیر و تعویض آن، باید حتما توسط فرد متخصص انجام شود.

 • وجود مشکل در مین برد تلویزیون
  از آن جایی که تصویر روی صفحه نمایش به صورت مستقیم با مین برد در ارتباط است، بنابراین اگر یکی از اجزاء و قسمت های مین برد بسوزد یا نیم سوز شود، شاهد بروز مشکلاتی از قبیل پرش تصویر در تلویزیون ال جی خواهید بود.
پرش تصویر تلویزیون ال جی
علت پریدن تصویر تلویزیون ال جی

پریدن تصویر تلویزیون ال جی

در تلویزیون معیاری با اسم ایمیج فیلکر(image flicker)  وجود دارد، که تصویر تلویزیون بر اساس آن سنجیده می شود. بر اساس این معیار تصویر تلویزیون روی صفحه نمایش ایجاد و تنظیم می شود. بنابراین پرش تصویر، پر پر زدن تصویر، قطع و وصل شدن تصویر و یا لرزش تصویر در تلویزیون ال جی به وسیله ی معیار ایمیج فیلکر سنجیده می شود. این پدیده به صورت نوار های عمودی روی صفحه نمایش دیده می شوند. اگر این نوار ها درست نمایش داده نشوند، ما شاهد پرش تصویر در تلویزیون ها هستیم. یکی از دلایل رایج پرش تصویر تلویزیون ال جی خرابی بک لایت است.

پس ابتدا بهتر است با سازو کارهای مربوط به بک لایت آشنا شوید. سپس به سراغ تعیین هزینه‌هایی که در اثر خرابی آن به وجود می‌آید برویم. در واقع این امر به شما کمک می‌کند تا با تمامی موارد تأثیرگذار در تعیین قیمت بک لایت آشنا شوید. تلویزیون‌های ساخته شده توسط تمامی برندهای دنیا مانند ال جی قطعه‌ای به نام بک لایت را در پشت تصویر تلویزیون تعبیه کرده‌اند.
این قطعه بسیار مهم وظیفه رساندن نور به پنل تلویزیون را برعهده دارد. در نهایت نور ایجاد شده توسط بک لایت موجب دیدن تصاویر تلویزیونی می‌شود. بک لایت دارای لامپ‌های کوچک زیادی است. در تلویزیون‌های LED  ، لامپ‌های ال ای دی تعبیه شده است.

در تلویزیون‌های LCD ساخته شده توسط ال جی نیز لامپ‌های فلورسنت قرار داد. معمولاً لامپ‌های فلورسنت گرمای بیشتری را نسبت به لامپ‌های ال ای دی تولید می‌کنند. گرمای بیشتر تولید شده در لامپ‌های فلورسنت سبب می‌شود تا عمر این لامپ‌ها در مقایسه با ال ای دی کوتاه‌تر باشد. بک لایت به لحاظ نوع قرارگیری در تلویزیون نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هرکدام هزینه‌های متفاوتی را دارند.

دلیل پرش تصویر تلویزیون، می تواند خرابی قطعه بک لایت یا لامپ تصویر باشد.

 

درخواست تعمیر پریدن تصویر تلویزیون ال جی

دراین مطلب می‌توانید به صورت کامل با علت پرش تصویر تلویزیون ال جی آشنا شوید اما ممکن است در برطرف مشکل نیاز به حضور و راهنمایی کارشناس حرفه ای داشته باشید. به همین جهت شما می‌توانید از طریق نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در مشهد با خدماتی که مجموعه گلدسرویس برای رفع مشکلات تلویزیون های ال جی در میدهدآشنا شوید. همینطور در صورتی که محل سکونت شما بیرون از شهر مشهد است می‌توانید با تماس با کارشناسان مجموعه از مشاوره های تلفنی بهره‌مند گردید. برای ارتباط با ما از شما تماس های روی سایت استفاده کنید.

علت لرزش تصویر تلویزیون ال جی
علت لرزش تصویر تلویزیون ال جی

جلوگیری از پرش تصویر تلویزیون ال جی و سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

همواره می‌توان با انجام یک سری راهکارهای ساده از خراب‌شدن یک وسیله جلوگیر کرد. می‌توانید با روش‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم، طول عمر بک لایت خود را بالا ببرید. این نکات ساده را در ادامه مقاله می‌توانید بخوانید.

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی
سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی
 • لطفاً به تلویزیون خود استراحت دهید

اگر شما به طور مداوم و بدون هیچ استراحتی کار کنید مسلماً پس از مدتی بیمار می‌شوید. تلویزیون و دیگر دستگاه‌ها نیز چنین وضعیتی دارند. همان‌طور که انسان نیاز به خواب و استراحت دارد، تلویزیون نیز بهتر است برخی مواقع کوتاه خاموش شود. در نتیجه بهتر است پس از 3 ساعت روشن ماندن، یک‌زمان کوتاهی معادل 15 دقیقه تلویزیون را خاموش کنید.

 • نور تلویزیون را کم کنید

به طور خودکار هر تلویزیون تولید شده در بالاترین میزان نور قرار دارد. این امر به این دلیل است که کیفیت تصویر بیشتر به چشم شما بیاید. در واقع می‌توان نور زیاد را جزئی از تبلیغات برندهای ساخت تلویزیون قلمداد کرد. با رفتن به تنظیمات تلویزیون و استاندارد کردن میزان نور می‌توانید از دو رخداد مهم پیشگیری کنید. نخست آن که چشمان شما آسیبی در برابر نور زیاد نمی‌بیند. علاوه بر جلوگیری از آسیب به چشم، طول عمر بک لایت افزایش میابد. زیرا نور زیاد لامپ‌ها در نهایت می‌تواند خراب‌شدن آن‌ها را به همراه بیاورد.

 • تلویزیون را به‌دور از گرما قرار دهید

به ممکن است که تلویزیون را در نزدیکی شوفاژ یا بخاری قرار دهید. توصیه می‌کنیم اگر دلیل شما تنها دیزاین بهتر منزل است، تلویزیون را در نزدیکی وسایل گرمایشی نگذارید. گرمای تولید شده می‌تواند طول عمر لامپ‌ها را کاهش دهد. در نهایت مجبور می‌شوید تا هزینه زیادی را برای تعمیر یا تعویض بک لایت خودپرداخت کنید.

 • گزینه صرفه‌جویی انرژی را فعال کنید

اگر تلویزیون شما آپشنی به نام صرفه‌جویی نیرو داشت، حتماً آن را فعال کنید. همچنین باید ذکر کنیم که برخی از اصلاحیه‌ها بر روی ساختار تلویزیون می‌تواند طول عمر آن را بالا ببرد. این اصلاحیه‌ها عمدتاً فنی است؛ بنابراین حتماً از تعمیرکار بخواهید تا اصلاحیه‌های موردنظر را بر روی تلویزیون شما اعمال کند.


یکی از دلایل رایج و علت پرش تصویر تلویزیون ال جی،  خرابی و نیاز به تعمیر لامپ تصویر تلویزیون ال جی است.  به‌هرحال خرابی بک لایت باعث می‌شود تا دیگر از مزیت تماشای تلویزیون محروم شویم. از همین رو باید برای تعمیر بک لایت اقدام کنیم. اما قبل از تماس با تعمیرکاران و متخصصان، توصیه میکنیم یک روش ساده را امتحان کنید: تلویزیون خود را خاموش کنید، پریز را از برق بکشید،   چند دقیقه صبر کنید، سپس تلویزیون را مجددا راه اندازی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، با تکنیسین های مرکز خدمات و تعمیرات تلویزیون گلدسرویس تماس بگیرید.
اگر علت پرش تصویر تلویزیون ال جی شما، خرابی قطعه بک لایت باشد، توجه به این نکته ضروری است که معمولاً مواردی مانند اندازه تلویزیون، نوع تلویزیون و … در قیمت تعمیر لامپ‌های تصویر اثرگذار هستند. پس از صحبت با مجموعه می‌توانید از هزینه دقیق باخبر شوید. در نهایت نیز باید گفت که با رعایت برخی نکات مانند عدم استفاده طولانی از تلویزیون یا کم‌کردن نور آن می‌توانید از خراب‌شدن لامپ‌های تصویر جلوگیری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا

سلام یه سوال برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در مشهد داشتم جدیدا چند رنگ اصلی صفحه نمایش تلویزیون حذف شده دلیلش چیه؟ و باید چیکار کنم ؟